Reference


Děkuji Vám za Vaši zpětnou vazbu. Těší mě, že jsem Vás mohla podpořit či ujistit, že kojení nemusí být vždycky boj. Zásluhy za samotné kojení však nesete vždy Vy samy! Často obdivuji Vaši trpělivost, vloženou energii a odhodlání kojit.


Laktační poradkyni Moniku mohu z vlastní zkušenosti vřele doporučit. Je milá, vstřícná a ochotná za vámi dojet - a to velmi rychle. Umí krásně poradit a povzbudit. Dodala mi sebevědomí a sílu kojení nevzdat i přes počáteční nesnáze (velká a velmi bolestivá ragáda necelý měsíc po narození dcery). Malé je téměř 21 měsíců a stále kojím, což hovoří za vše :) . Tímto ještě jednou moc děkuji. 

Hanka K.

"Dost často na vás za poslední dobu myslím... a chci vám zpětně ješte moc PODĚKOVAT!! Naší malé bude příští týden 9měsíců a já stále KOJÍM a to hlavně díky vám!! Děkuju děkuju děkuju... moc jste mi pomohla, ve chvíli, kdy mi bylo opravdu ouvej, podpořila jste mě a dala mi rady co mi pomohly... opravdu moc děkuju! Vase "práce" má opravdu smysl"..

Linda S.

Monča je super ženská, narazila jsem na ní náhodou zrovna, když jsme s mou čtyřměsíční dcerkou prožívaly bojkot kojení. Monča neváhala podat mi "první pomoc" a vše mi vysvětlit a poradit po telefonu. Cítila jsem ale, že osobní schůzka bude potřeba. Na termínu nebyl problém se ihned domluvit a přijela opravdu brzo. Najednou byl pryč i ten můj známý, nepříjemný pocit, když má jít k nám domů někdo cizí. Hned jak přijela, přišlo mi jako bych ji snad znala už dávno...Cítila jsem z ní pozitivní energii. Ukázala a navedla mě na spousty kojících poloh a dokonce jak kojit v šátku, což mi nešlo nikdy a to ani u první dcery. Odbourat preferenci jednoho prsa se nám sice nepodařilo, ale utěšila mě, že se dá plnohodnotně kojit dlouho i jen z jednoho prsu. Dodala mi odvahu, já přestala řešit co je špatně, vše se totiž negativně podílelo na tom, že jsem svůj stres přenášela na malou. A tak mi Monča ukázala nový směr a já dokázala kojit jen z jednoho prsu krásné dva roky. Určitě vám spolupráci s ní vřele doporučuji je úžasná a empatická. 

Míša V.

Moniku jsem kontaktovala v průběhu kojení mého druhého syna. Poprvé již v šestinedělí, kdy jsme s miminkem dost bojovali ohledně správného přisátí a bolesti při kojení. Monika mi poskytla úžasné on-line poradenství s nabídkou, že pokud se nic nezlepší, sejdeme se osobně. Naštěstí její rady pomohly a naučila jsem syna se přisávat na prso správně. Během prvního roku kojení jsem Monču kontaktovala ještě několikrát, když jsem si nebyla jistá, potřebovala jsem podpořit a nebo poradit ohledně kvasinkové infekce na bradavkách, či bojkotu. Vždy se mi dostalo rad, péče a podpory, abych kojení nevzdávala, i když jsem měla velkou chuť odstavit. Pokud si nebudu něčím jistá s dalším miminkem, první volba bude vždycky Monika, protože je milá, empatická a pečlivá. Děkuji za péči, jakou jsi mi při problémech s kojením věnovala, díky tobě kojím už téměř dva a čtvrt roku.

Marika

Na Monču jsem dostala kontakt od dobré kamarádky, která mi vždy doporučila dobře a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Po propuštění z porodnice bylo sice vše fajn, jen na nás sestry neměly tolik času a na téma kojení jsme mohly shlédnout stručné instruktážní video a jak se nám povede dál bylo ponecháno naší intuici. Myslím, že jsme si s dcerkou vedly dobře, ale doma mne potom chytla záda a celkově jsem byla rozbolavělá a tak jsem se domluvila s Mončou na domácí konzultaci, abych se ujistila, zda dělám vše správně a případně jaké by byly další možnosti. Návštěva byla pohodová a Monča mi dala pár dalších odkazů, rad a typů, které uplatňujeme dodnes :-) Navíc je Monča stále na e-mailu nebo na telefonu a umí skvěle podpořit a dodat optimismus. Jsem za ni moc ráda a doporučila bych ji každé novopečené mamce.

Míša K.

Monika mi velmi pomohla v začátcích kojení. Jakožto prvorodička jsem se neorientovala ve správné technice kojení a vhodných polohách, následkem čehož se mi vytvořily ošklivé ragády. Monika byla neskutečně ochotná, okamžitě mi napsala několik sos rad, díky kterým jsem zvládla přečkat do našeho osobního setkání. Vše mi vysvětlila, uklidnila a dala naději na klidné a bezproblémové kojení. Navíc mi jako bonus ukázala navázaní miminka do šátku, což pro mne bylo objevení nových možností kontaktu se synem. Bez pomoci Moniky bych kojení pravděpodobně z důvodu velkých bolestí vzdala, takto můžeme s mým synem zažívat mnoho krásných společných chvil. 

Kathrin D.

Někdo dává rodičkám nevyžádané rady, já dávám rodičkám kontakt na Monču. Jejím laskavým a přátelským přístupem utvrdí nejen v přirozených mateřských instinktech, ale také umí poradit a uklidnit, když nejde vše podle plánu. 

Tereza T.

Monika Veselá je báječná. Pozorně si vyslechne aktuální problémy a doporučí, jak postupovat dál. Člověk se na ni může kdykoliv obrátit. Její rady mi moc pomohly. Děkuji. 

Karolína D.

S poradenstvím jsem byla celkově spokojená a moc mile a příjemně překvapená. Poradenství jsem měla v čase, kdy jsem chtěla celkově kojení vzdát a přejít plně na umělé mléko, v tom čase už jsem kojení psychicky nezvládala díky problémům hned po porodu spojené s kojením. Poradenství mi pomohlo hodně po té psychické stránce, kdy jsem našla určitý klid v sobě, který je potřeba a v porodnici jsem klid, podporu a pořádnou radu k úspěšnému kojení hledala skoro marně. Moc mi pomohly i další rady ohledně léčby ragád, šátkování i s polohou ke kojení a mnoho dalších rad jsem dostala i elektronicky. Zpětně jen lituji toho, že jsem si o poradenství neřekla dříve, ušetřili bychom si s malou dost trápení.

Eva H.

Monču mohu doporučit všemi deseti. Zachránila mi kojení mé druhé dcery. Bohužel jsem před narozením první dcery čerpala informace z "nevhodné" literatury, která obsahovala návody na kojení od A do Z. A i z toho důvodu jsem začala na kojení nahlížet jako na "něco", co se musím naučit. Z omylu jsem byla vyvedena až díky Monče. Chtěla jsem se poučit z chyb, ke kterým během mého prvního těhotenství/mateřství došlo a zavčasu případné problémy s přisátím řešit. Monča přišla hned po mém propuštění z porodnice, už v tu dobu mě přisátí velmi bolelo a věděla jsem, že něco dělám špatně. Jednoduše jsem o tom moc přemýšlela. Až díky Monče jsem si uvědomila, že nejde o to se učit všemožné techniky, ale mám to nechat na miminku, neboť kojení je zcela přirozené. Svou dceru už dnes kojím skoro dva roky a velké dík na tom má právě Monča. Jen těžko vyjádřím, jak moc jí jsem vděčná.

Petra M.

Kontakt na Monču jsem dostala od své kamarádky, byla s ní moc spokojená. O Laktační poradkyni jsem uvažovala už od porodu, v 6nedělí toho na mě bylo moc, pak byly Vánoce a pak jsem si říkala, že už to asi nechám být. Kojením jsem se ale stále trápila, od narození má dcerka ještě příkrm, protože moje mlíko prý nestačilo. Když jsem o tom psala kamarádce, tak řekla ať zkusím Monču, že mi pomůže. Tak jsem to zkusila a jediné čeho lituji je, že jsem to neudělala hned po návratu z nemocnice domů. Díky ní jsem pochopila spoustu věcí a hlavně jsem se uklidnila. Moc jí děkuji za pomoc a vždy budu ráda doporučovat dál

Nicole R.

Laktační poradkyně Monika mi pomohla se rozkojit u syna, který se narodil císařem a já neměla dostatek mléka/tekutin/stravy pro něho. V nemocnici mi ke kojení, co se týče praktické stránky, nic moc bližšího neřekli. Pro kojení jsem měla alternativu napůl hadička Sunaru a prso.. po konzultaci s Moni mi bylo vysvětleno, že nemusím přikládat 1x za 3h. a výsledek? Syna jsem kojila 1,5 roku, pak jsem znovu otěhotněla a po porodu jsem byla v klidu, jelikož uz jsem věděla, jak na to. Máme holčičku, je plně kojena a přišla na svět take císařem. Moni patří velký dík.

Iva L.

Paní Moniku vřele doporučuji. Po domluvě přišla hned další den. Pomohla mi se správným přisáváním miminka a ukázala mi nošení v šátku, který přinesla spolu s tréninkovou panenkou. Dál mi vysvětlila i bezplenkovou komunikační metodu. Setkání s paní Monikou pro mě bylo fajn, přínosné a ještě mi pomohla sehnat můj vlastní nosící šátek. Jsem ráda, že jsem se obrátila zrovna na ni.

K.

Paní Moniku jsem kontaktovala po návratu z porodnice, kde to bylo, díky Covidu, dost náročné a informace, které jsem zde ke kojení dostala nebyly ucelené a spíše mě dostávaly do stresu a nejistoty, jestli dělám vše správně. Monika si na nás udělala hned čas a přišla na domácí konzultaci. Byl to s ní skvěle strávený čas, kde mi předala velké množství informací. Díky ní jsem se uklidnila a dostala se do větší pohody. Nyní si kojení se synem oba užíváme. Navíc mi velmi ochotně a trpělivě ukázala jak nosit malého v šátku. Jsem moc ráda, že jsem se na ni obrátila a patří jí velký dík za nás za oba.

Ivana T.

Potkaly jsme se v podstatě náhodou, ale setkání náhoda nebyla. Moniku mohu všem ženám jen doporučit. Jednak kvůli poradenství v oblasti přirozeného kojeni jako takovému, ale také kvůli vstřícnému přístupu, plného podpory v pro ženu tak nelehké situaci. Takže, děkuji za poradenství a nasměrování, ale zejména za vstřícný a laskavý přístup, který mi byl velkou podporou a byl pro mne v danou chvíli tím největším přínosem. Děkuji :)

Klára

Monča pro mě byla v době těhotenství, převážně v raném rodičovství a ještě stále jednou za čas je "studnicí vědomostí", které mě vytahují ze zoufání. Její přístup je velmi laskavý a je znát, že jí opravdu záleží na spokojenosti maminek, miminek i na tom aby se vše ohledně rodičovství odehrávalo co nejpřirozenější cestou. Díky Mončině vhodné radě jsem se například po porodu rozkojila a přestala se bát, zda je v tomto směru vše v pořádku a zda můj syn nestarádá i přesto, že nesplňuje tabulkové normy. Vždy když je syn déle nemocný a nebo přijde nějaká nová situace se kterou si nevím rady, Monča je otevřená sdílení a radám a já se po pár prohozených větách vždy cítím lépe. Děkuji Mončo, myslím že se na tebe ještě mnohokrát obrátím. 

Petra

Nezapomenu, jak mi Monča pár týdnů před porodem nabízela, že kdybych potřebovala jakkoliv poradit nebo pomocí s kojením, ať se na ní neváhám obrátit a já jak jsem si v duchu říkala, že to určitě nebude potřeba. Kojení je přece přirozená věc, navíc mi v porodnici všechno řeknou a ukážou. Haha, jak jsem byla naivní... A jak jsem byla šťastná, když jsem si asi po 14 dnech kojeni uvědomila, že není úplně v pohodě u něj slzet bolestí... Zázrak se stal, když Monča několika úžasnými radami bez přehánění přes noc vyřešila většinu potíží, poskytla mi nový pohled na věc a hlavně mi byla v tom poporodním hormonálním zmatku obrovskou oporou. Vždycky na moje zprávy reagovala obratem, lidsky, nikdy jsem si před ní nepřipadala hloupě. Jsem přesvědčena, že je i její velkou zásluhou, že kojení bylo nakonec úžasným obdobím, které jsme si se synem užili téměř 2,5 roku. Monča pro mě taky objevila metodu blw, kterou jsem se na její doporučení rozhodla vyzkoušet a i přes lehkou počáteční nejistotu dnes můžu říct, že to bylo skvělé rozhodnutí. I v tomhle směru mi byla často velkou oporou a trpělivě odpovídala na moje nekonečné dotazy.

Mončo, ještě jednou Ti i touto cestou děkuji a maminkám a jejich dětem přeji, aby měli tu radost se s tebou potkat.

Martina K. 

Na Monču jsem se obrátila pár dní po narození mé dcerky a moc mi jako prvorodičce pomohla. Již v porodnici jsem se potýkala s pocitem špatné techniky a polohy kojení. Upřímně? Sestry neměly čas nebo zájem se mi věnovat, a tak jsem porodnici opouštěla s kojícími kloboučky a pocitem totálního selhání. S pocitem špatné matky, která nedokáže bezbolestně, plnohodnotně a hlavně přirozeně nakojit své dítě...
Monča byla velmi ochotná již v prvotní komunikaci a svojí návštěvou mi dodala obrovské sebevědomí, uklidnila mě a dopomohla ke správné i pohodové technice kojení, navíc bez "otravných" kloboučků. Navíc nám vysvětlila bezplenkovou metodu vylučování a ukázala navázaní miminka do šátku, přičemž obojí využíváme a praktikujeme s absolutním nadšením. Mončo, patří ti obrovské a upřímné DÍKY

Petra R.

Paní Moniku jsem kontaktovala pár dní po narození mé dcerky a velmi mi jako prvorodičce pomohla! V porodnici jsme se trápily s úbytkem váhy, kvůli kterému nás nechtěli pustit domů
a proto jsem musela malou vážit před a po každém kojení a dodržovat 3h intervaly mezi kojením (to mě velmi stresovalo, převážně pak doma). Předposlední den v porodnici sestřičky přišly na příčinu špatného kojení, ale přesto se mi nedařilo pokaždé malou správně nakrmit. Začínal se ve mně probouzet pocit neschopné matky.
Po kontaktování, si paní Monika na nás hned udělala čas a přijela za námi na osobní konzultaci. Svojí návštěvou mě uklidnila, dodala sebevědomí, ukázala mi lepší polohu pro kojení, kterou jsem ocenila já i dcerka. Nyní už vím, kdy malá opravdu baští a kdy si jen dudlá. Kojení pro mě, již není stresující záležitost, ale úžasná chvíle s mou dcerkou. Během návštěvy jsme se dostaly i na téma bezplenkové metody, kterou úspěšně praktikujeme.
Chtěla bych opravdu MOC poděkovat za pomoc (záchranu) a velmi příjemné setkání! Paní Moniku mohu jedině doporučit! :)

Zuzana N.

Paní Veselou jsem kontaktovala před porodem, protože pro mě bylo a stále je kojení velmi důležitou součástí rodičovství. Domluva s ní byla velmi rychlá a vždy se snažila vyjít vstříc s termínem i čímkoliv, co jsem potřebovala. Na předporodní přípravě na kojení jsme vše probrali teoreticky a velmi detailně. Na panence mi paní Veselá ukázala polohy pro kojení a na co si dát pozor. Velmi důležité pro mě bylo také informování o tom, co v porodnici pravděpodobně nastane, čím se nenechat vystresovat a jak reagovat například na úbytek váhy miminka po porodu, řeči o tom, že nemám mléko, atd. Do e-mailu jsem pak dostala i prezentaci a video o samopřisátí po porodu. Nabídla mi i pomoc s porodním přáním popřípadě informace o nošení dětí, bezplenkové metodě, společném spánku, atd. Věřím, že to pro mnoho matek můžou být novinky, které jim rodičovství velmi usnadní a pomohou nejen s kojením, ale i nastavením blízkého a intuitivního vztahu s miminkem. Po porodu mi byla paní Veselá k dispozici po telefonu, dala potřebné rady, jak se rychle rozkojit a nabídla blízký termín poporodní schůzky, za což jsem byla velmi vděčná. Jelikož pro mě bylo velmi důležité ujistit se, že kojení u nás probíhá správně, velmi mi poporodní schůzka pomohla. Jsem vděčná za skvělou péči i to, že kdykoliv bude třeba, mám na telefonu výbornou laktační poradkyni, která vždy pomůže. Za mě mohu opravdu doporučit.

Tereza V.

Monika pro mě byla velkou online oporou. V prvních týdnech, kdy jsem hledala samu sebe a zároveň se snažila porozumět potřebám mého miminka. V klidu a empaticky mi dodala sebevědomí a poradila pár triků, které praktikujeme dodnes. Přechod do mateřství byl pro mě náročný a díky lidem jako Monika jsem to zvládla i já. Ještě jednou díky.

Michaela K.

Na Moniku jsem se obrátila po konci šestinedělí. Měli jsme velmi plačtivé miminko, pediatr poradil, že se přejídá a máme kojit po 3 hodinách. To pro mě bylo naprosto absurdní. Monika přijela velmi rychle, poradila, nesoudila, ubezpečila mě, že co děláme je správně. Už měsíc máme to nejvysmátější miminko a není den, abych si na Moniku nevzpomněla a v duchu neděkovala.

Aneta B.

Hodně jsem s návštěvou laktační poradkyne váhala, protože přeci jen je to v citlivém období velký zásah do soukromí od cizí osoby. S Monikou se ale člověk vůbec nemusí bát, návštěva byla velmi příjemná, 3 hodiny utekly jako voda a dostala jsem spoustu užitečných informací i co se týče například bezplenkové metody, nošení v šátku, nebo zklidnění miminka. Ačkoliv pořád nekojím na 100 %, bez ní bych to asi vzdala úplně. Ani nevím jak, ale po její návštěvě zmizela preference 1 prsu. Hlavně jsem moc vděčná za psychickou podporu a vysvětlení přemýšlení miminka, po kterém doma zvládáme pláč mnohem lépe. Jediné, co mě mrzí, že jsem se s Monikou nesešla už v těhotenství. 

Kateřina T.

Stohy knih a hodiny a hodiny videí o kojení a péči o miminko.... A pak vlastně když přišla realita, nebyla jsem schopná přes potoky svých slz a pláč syna vlastně ani rozeznat, co potřebuje. Když můj syn přestal nabírat na váze a pediatrem mi byl jedním dechem doporučen příkrm, málem jsem šla do kolen a nevěděla vlastně co dělat. Poté mi moje švagrová pro svou vlastní zkušenost doporučila Monču, byla jsem za to moc ráda. Už přes telefon pro mě měla pár dobrých rad a při návštěvě doma mě vyslechla a nabídla další možnosti a jiný pohled na situaci. Moc ji za to děkuji. 

Štěpánka S.

Obrátila jsem se na paní Moniku ohledně nošení v šátku/nosítku. S dcerou mi nešel správně dotáhnout úvaz a zakapsování. Paní Monika během pár dní přijela a vstřícně mi ukázala několik tipů, jak to dělat lépe. A ono to vážně fungovalo . Poradila mi i s tím, jak miminko predpřipravit na nošení, aby bylo v šátku/nosítku spokojené. Popovídaly jsme si zároveň o celkovém přístupu k péči o miminko, kojení, bezplenkovce a kontaktním rodičovství. Je to velmi milá, empatická a veselá žena, která vás dovede podpořit i povzbudit, což každou mámu potěší.

Zuzana M.

Rádi byste mi dodatečně poskytli zpětnou vazbu? Napište mi prosím. Vaše sdílení a postřehy pomohou zkvalitňovat moje služby pro další ženy a rodiny. Děkuji Vám!